Voz sa sumpornom kiselinom sleteo kod Bagrdana (video)
Vagon natovaren sumpornom kiselinom u sastavu teretnog voza preduzeća „Srbija kargo“, prevrnuo se između železničkih stanica Bagrdan i Jagodina, a u nesreći niko nije povređen
Kako je navedeno u saopštenju Infrastrukture železnice Srbije i Srbija karga, vatrogasne jedinice odmah su izašle na lice mesta i obezbedile mesto udesa, jer je primećeno curenje tovara i trenutno preduzimaju sve neophodne aktivnosti iz njihovog domena.
Peti od 17 vagona prevrnuo se u 19.30 na deonici pruge Niš – Lapovo, između Bagrdana i Jagodine i železnički saobraćaj od Beograda ka jugu Srbije trenutno je u prekidu.
- Fotografije i snimci koje smo danas napravili svedoče o ovom incindentu.
„Stručne službe će nastojati da u najkraćem roku saniraju posledice ovog iskliznuća i stvore uslove za ponovnu normalizaciju železničkog saobraćaja na ovom delu niške pruge“, dodaje se u saopštenju, a obajvio je N1.
Kako je saopštio RTS „Vatrogasne jedinice su odmah izašle na lice mesta i obezbedile mesto iskliznuća, jer je prema prvim informacijama sa terena, primećeno curenje i trenutno preduzimaju sve neophodne aktivnosti iz njihovog domena.
U saopštenju se navodi da nema povređenih.
„U sastavu ovog teretnog voza bilo je sedamnaest vagona, a saobraćao je iz Dimitrovgrada za Šabac. Železnički saobraćaj na ovom delu pruge trenutno je u prekidu, zbog čega ne saobraćaju vozovi između Beograda i juga Srbije“, ističe u saopštenju „Srbija Kargo.
Zajednička komisija „Srbija Karga“ i „Infrastrukture železnice Srbije“ će utvrditi uzrok ovog iskliznuća.
Navodi se da će stručne službe nastojati da u najkraćem roku saniraju posledice ovog iskliznuća i stvore uslove za ponovnu normalizaciju železničkog saobraćaja na ovom delu niške pruge“- kaže RTS.
ucentar.rs foro i snikak: ucentar.rs