ko dete zvečku: RK Radnički- Vojvodina 23: 37!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Rukometaši Radničkog su u utakmici 11. kola plej-ofa Arkus lige poraženi na svom terenu od sedmostrukog šampiona Srbije, ekipe Vojvodine iz Novog Sada rezultatom 23:37, poluvreme 10:18. Nakon ovog duela, Radnički se nalazi na osmom mestu na tabeli sa osvojena 4 boda.
Radnički je u utakmicu ušao sa par rovitih igrača, tako da je stručni štab na parket izveo kombinovanu postavu. Novosađani su startovali silovito i već u 4.om minutu pogotkom reprezentativnog krila Šotića dolaze do vođstva (0:4). Probali su sve što je u njihovoj moći domaći rukometaši, nije ih pratila ni sreća u pojedinim situacijama, no Vojvodina je delovala impresivno, nastavila u istom ritmu i povećala prednost (1:8,11.min). Uspostavili su Kragujevčani ravnotežu, poboljšali realizaciju i u nastavku prvog dela igre održavali rezultatski minus igrom gol za gol, ali im nije uspevalo i da smanje vođstvo šampiona. Tračak nade se dogodio u 15.om minutu, kada je nakon dvostruke kazne reprezentativnog čuvara mreže Verkića na teren izašao rezervista Arsenić, ali se ispostavilo da je i on imao svoje veče, tako da se na veliki odmor otišlo rezultatom 10:18
Dugo su rukometaši Radničkog održavali rezultatski zaostatak iz prvog poluvremena na istom nivou, ali im nikako nije polazilo za rukom da ga smanje. Šampion iz Novog Sada ima najdužu i najkvalitetniju klupu u ligi i stalnim izmenama održava visok nivo igre i tako melje svakog protivnika. U 44.om minutu beležimo i prvu dvocifrenu prednost ( 16:26), koju su povećavali kako je odmicalo vreme. Domaćin je, lišen pomoći Bogdanovića i Kneževića, sa par nezalečenih igrača izvukao maksimum svojih mogućnosti, ali se protiv najdominantnije ekipe nije moglo više. Krajnji rezultat 23:37 i nije realni pokazatelj odnosa snaga na terenu. Vojvodina je odnela bodove iz Kragujevca, a Radnički će šansu za osvajanjem novih potražiti u Leskovcu u narednoj rundi plej-ofa.
U redovima Radničkog najefikasniji je bio Luka Đerić sa 6, u stopu su ga pratili Nemanja Vuković i Miloš Barudžić sa po 5 pogodaka, dok su kod Novosađana najprecizniji bili Branko Tomić sa 7 i Darko Milenković sa 6 preciznih šuteva na gol protivnika.
Igrač utakmice : Branko Tomić ( Vojvodina)
RK Radnički – RK Vojvodina : 23:37 (10:18)
Kragujevac: SBB hala Jezero Gledalaca :
Sudije: Goran Kovač,Srđan Milosavljević
Sedmerci: Radnički 5 (3), Vojvodina 2 (1)
Isključenja: Radnički 6 min, Vojvodina 14 min
Radnički : Stošić, Barudžić 5, Mutavdžić 1, Gemaljević (1 odbrana), Dobrosavljević 1, Kasalović 1, Petrović (5 odbrana), Knežević, Stevanović, L.Đerić 6, Stanojev, Bogdanović, S.Đerić (1 odbrana), Utvić 1, Vuković 5, Prodanović 3.
Vojvodina : Kurteš 2, Kovačević 1, Milić 4, Mirković 1, Pribak 2, Vukovljak 1, Verkić (1 odbrana,sedmerac), Miljković, Milenković 6, Podunavac 2, Arsenić (12 odbrana), Ratković 2, Tomić 7, Nikolić 3, Šotić 2, Babić 4.
U narednom, 12.om kolu plej-ofa Arkus lige, Radnički putuje u Leskovac na megdan ekipi Dubočice.