„Matematičar, a ne zna da broji“, Dragan Jovanović iz Topole reaguje na izjavu Mirka Jevtića
Dragan Jovanović, lider Bolje Stbije koja je preuzela vlast u Topoli reagovao je na jučerašnje istupanje Mirka Jevtića, lidera GG Novi ljudi za Bolu Topolu (vidi link na kraju teksta). Reagovanje u kome se demantuje da u sali Skupštine opštine nije bilo potrebnog kvoruma za održavanje sednice prenosimo integralno:
da li je brojao možda kao lovac, a ne poreznik!? Vladimir Radaković, predsednik SO Tppola
„Poštovani,neprijatno sam iznenađen izjavom gospodina Mirka Jevtića, odbornika u Skupštini opštine Topola kako sumnja da je protekla sednica u Topoli započela bez kvoruma. Kako je dotični nastavnik matematike i kako bi mu brojanje trebalo biti jača strana veoma sam neprijatno iznenađen ovom tvrdnjom. Šta više, postoji jasan TV snimak čitave sednice od pocetka do kraja i lako je izbrojati broj odbornika i koji je konstatno bio u sali strpljivo gledajući i čekajuci da prođe bes crveno-crne koalicije (sps- sns) koj je od cele Šumadije samo u Topoli opozicija i to ne mogu lako da prebole… Polivanje vodom predsednika opštine je stari radikalski metod i očekivao sam od gospodina Jevtića da to jasno osudi. Šta bi bilo da sam se ja tako ponašao dok je on predhodnih 9 meseci podržavao skupštinsku većinu. Na skupštini je svo vreme bilo najmanje 22 odbornika a apsolutna vecina je 21. Ono što je još čudnije da Jevtic nije ni bio na početku sednice pa tim čudnije da je on izneo ovu tvrdnju. Kako vodim stranku koja predvodi novu opštinsku većinu u Topoli evo taksativno i tabelarno imena odbornika koji su svo vreme sedeli u sali,davali kvorum i glasali za odluke. Kaze Jevtic da je sporno sto ie dnevnica odbornika povećana sa 1200 na 3000 dinara po sednici. Samo zbog javnosti da kažem, a pozivam i vasu uvaženu redakciju da proveri moju tvrdnju, to je i dalje najmanja dnevnica u Šumadiji za opštinske odbornike. Još da podsetim da je umesto zamenice predsednika opstine Jasne Vuković na mesto odbornika sa liste Dragan Jovanovic- Bolja Srbija izabran sledeći sa liste, a to je Stefan Tufegzić iz Kloke. Odbornici koji pripadaju odborničkom klubu Bolje Srbije-Poks-SNP čine kvorum i uz nezavisne odbornike svo vreme su bili u sali što se jasno vidi na TV snimku-a. Da obradujem i Jevtića da ce vec od naredne sednice skupstinska vecina biti još brojnija.Ovo samo iznosim zbog javnosti koja rado čita Vaš portal. Spreman sam uvek da učestvujem u debatama sa političkim neistomišljenicima ali slozićemo se da
su brojke neumoljive i da je jasno gde je vecina u Topoli. Vi ste vasu priliku propustili, predhodnih 9. meseci. Naravno i sam sam svašta doživljavao u toj skupštini, ali i kada sam gubio i kada sam pobedjivao uvek sam se pristojno ponašao i nikoga nisam u skupštini vređao, niti polivao vodom. Opština Topola želi da opozicija bude uključena u sve aktivnosti, zato je odbornik Ivica Karic saborac Jevtića u komisiji za dodelu novca klubovima opštine Topola. Tako ce biti i ubuduće, a neka me podsete čitaoci da li postoji još neka opština u Šumadiji gde se opozicioni odbornici imenuju u komisije za dodelu sredstava. Hvala.”
Dragan Jovanović, predsednik Bolje Srbije
malo polivanja, malo veće dnevnice- Mirko Jevtić o skupštini u Topoli!