Da li su nam potrebniji vatrogasci ili starlete i kriminalci?- pita dr Danica Grujičić

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
-OVI LJUDI SU HEROJI! Na žalost nedovoljno primećeni u našom društvu, olako shvatamo posao vatrogasaca dok ne dođe do nesreće i ono što je tužno jako brzo zaboravimo- kaže dr Danica Grujičić, načelnik za neuroonkologiju Klinike za neurohirurgiju KC Srbije u svojoj objavi povodom požara u Kineskom tržnom centru u Beogradu. Ona je objavila fotografije umornih vatrogasaca i kaže da „da će možda neko reći da je to razumljivo usled brzine života gde svako brine svoju brigu“.
-Ali moramo se zapitati i kao društvo i kao pojedinci šta nam je to zaista važno, šta nam je to potrebno. Da li nam je potrebnija neprimerena zabava ili obrazovanje, da li su nam potrebniji vatrogasci, lekari, policajci ili starlete i kriminalci?! Da li će se mladima promovisati jedni ili drugi. I da li će oni koji izaberu da budu obrazovani i požrtvovani biti nagrađeni pristojnim životom ili ćemo ih gurnuti u slepe ćoškove našeg društva!- kaže dr Grujičić. ucentar.rs foto: prinskrin/društvene mreže

 
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Ostavi komentar