Novi logotip Univerzitetskog kliničkog centra
U Univerzitetskom kliničkom centru Kragujevac promovisan je novi logotip ustanove.
Odlukom Vlade Republike Srbije od 21. januara 2021. godine, a u skladu sa Zakonom o zdravstvenoj zaštiti, Klinički centar Kragujevac je postao Univerzitetski klinički centar Kragujevac.
„Statutarne promene podataka, koje podrazumevaju i promenu imena ustanove, uzrokovale su pokretanje postupka promene logotipa i svih drugih vizuelnih elemenata UKC Kragujevac, po kojima smo prepoznati u najširoj javnosti.“, kaže Slobodan Milisavljević, v.d. direktora UKC Kragujevac.
Univerzitetski klinički centar Kragujevac je jedan od četiri univerzitetska klinička centra u Srbiji, u kojem se obavlja visokospecijalizovana, specijalističko – konsultativna i stacionarna zdravstvena delatnost iz više oblasti medicine i pruža zdravstvena zaštita stanovništvu sa šireg područja centralne Srbije (šumadijski, pomoravski, moravički, raški, rasinski i zlatiborski okrug), na kojem živi oko 1,8 miliona stanovnika..
Vidan Papić, redovni profesor na Filološko-umetničkom fakultetu Univerziteta u Kragujevcu na odseku za primenjenu i likovnu umetnost je kreator novog logotipa UKC, i doprineo je formiranju imidža za više od 200 institucija i kompanija, izradom simbola, logotipa, znakova i multumedije u grafičkom dizajnu.
„Drago mi je da sam mogao da pomognem i da dam doprinos sa svojim timom mladih saradnika i zahvalan sam tim talentovanim ljudima. Ovo je bila prilika da uradimo zaista veliku stvar, ne samo za Kragujevac, već i za region. Kada se radi o jednom univerzitetskom centru, kliničkom, on ne pokriva malu teritoriju. Ovo je ipak centralni deo Srbije, što smo imali na umu, kada smo radili novi logotip i što je bio izazov u kreiranju novog vizuelnog identiteta. Da i vizuelno bude upečatljiv i da simbolizuje ovaj deo Srbije i na kraju krajeva, da se čak i dopadne javnosti.“, rekao je Papić.
„Sa novim logotipom, u Univerzitetskom kliničkom centru Kragujevac počeo je proces promene vizuelnog identiteta ustanove, koji podrazumeva izmenu velikog broja elemenata.“, objasnio je prof. dr Slobodan Milisavljević, v.d. direktora UKC Kragujevac.
-Reč je o procesu, koji će potrajati, a zavisi od više faktora. U prvom redu je kovid epidemija, u kojoj smo sve raspoložive resurse usmerili na lečenje pacijenata i podršku našim medicinskim timovima u korona centrima UKC Kragujevac, a nije zanemarljiva ni činjenica da će biti potrebno obezbediti znatna finansijska sredstva za zaokruživanje procesa promene vizuelnog identiteta ustanove, odnosno svih obeležja na klinikama, centrima i službama ustanove, kaže Milisavljević.