UKRAJINA JE POBEDNIK EVROVIZIJE 2022: Konstrakta osvojila 5. mesto! Veliki USPEH srpske umetnice u Torinu!

Večeras se u Torinu održava veliko finale 66. po redu Evrovizije, a u našem blogu uživo, iz minuta u minut, možete pratiti dešavanja na velikoj sceni.
Finale su otvorili predstavnici Češke, a priliku da zatvori takmičarski deo ovogodišnje Pesme Evrovizije imaće pevač iz Estonije. Konstrakta će pesmu „In corpore sano“ izvesti pretposlednja, pod rednim brojem 24.
U toku večeri ćemo videti 25 nastupa iz isto toliko država, dok će još 15 zemalja imati prilike da glasa. Tih 15 zemalja su one koje iz oba polufinala „Evrovizije“ nisu prošle dalje, ali će, kako je bio slučaj i prethodnih godina, moći da glasaju u finalu.
Propozicije su takve da 50 odsto glasova dolazi od stručnog žirija, iz svake države ponaosob, dok 50 odsto čine glasovi publike.
Iz Srbije se glasa slanjem SMS poruke na broj 1557 s rednim brojem zemlje koja je vaš favorit.
Tačan redosled takmičara u finalu Evrovizije je: Češka, Rumunija, Portugal, Finska, Švajcarska, Francuska, Norveška, Jermenija, Italija, Španija, Holandija, Ukrajina, Nemačka, Litvanija, Azerbejdžan, Belgija, Grčka, Island, Moldavija, Švedska, Australija, Engleska, Poljska, Srbija, Estonija.
Velika Britanija je od publike dobila 238 poena, i tako osvojila drugo mesto, dok je Srbija nakon zbrajanja glasova osvojila visoko peto mesto.