NEVEROVATNO: Idejni TVORAC brenda HOLIDAY IN bio je SRBIN. U SRODSTVU je sa ovom POZNATOM kragujevačkom porodicom.

Da li ste znali da je ideja o veličanstvenom internacionalnom lancu hotela ,,Holiday In“, potekla upravo od srpskog doseljenika, koji je imao veliku viziju i u Kanadi stvorio pravu imperiju?
Reč je o gospodinu Panetu Jeriću koji je po ocu bio iz sela Gorica kod Nove Gradiške, dok je po majci poreklom iz najstradalnijeg srpskog mesta Jasenovac. Svojoj domovini i poreklu bio je privržen do kraja života, a njegov talenat za biznis nasledili su i potomci…
Panetova priča kreće početkom 20 veka kada se kao doseljenik obreo u Kanadi, gde je kao 17godišnji mladić postao železnički radnik. Na toj poziciji će se zvanično i penzionisati, kao šef izgradnje.
Pana je u poslovni poduhvat krenuo zahvaljujući svom vizionarskom umu i još polovinom prošlog veka počeo je da od ušteđevine kupuje placeve na teritoriji grada Nijagara u Kanadi. Još tada je prepoznao veliki turistički potencijal, ovog poteza.
Ubrzo je na tom zemljištu podigao i prve kabine turističkog karaktera, njih 20, i tako je krenula turistička priča ovog vizionara, čija je poslovna imperija počela da se gradi upravo pod imenom ,,HOLIDAY IN“.
Panu je u svemu verno pratio sin jedinac, Đorđe Jerić koji je zajedno sa svojim potomstvom dodatno unapredio Paninu imperiju.
Danas je porodica Jerić jedna od najbogatijih u čitavoj Kanadi, vlasnici su pojedinačno najposećenijeg turističkog lokaliteta u čitavoj Kanadi, Skajlon Tornja sa kog se vidi čitava Nijagara, imaju preko 10 firmi u Kanadi, vlasnici su više hotela, industrijskog zemljišta, brojnih turističkih objekata…
Jerići su nosioci brojnih nagrada i priznanja u oblasti ugostiteljstva i biznisa a država Kanada je upravo u Panu Jerića i njegovog sina Đorđa imala najviše poverenja pa su oni tako postali zaslužni za sveopštu ekspanziju ovog dela Kanade prema kom su se kao i prema svojim radnicima odnosili uvek domaćinski.
Pana Jerić je do svoje smrti, a u tom duhu je vaspitao i svoje potomke, bio ljubitelj korena i puno je tokom čitavog života ulagao u očuvanje srpskog identiteta, zaposlio je brojne Srbe u Kanadi, pomogao mnogima u otadžbini i pored svega podigao i veličanstvenu pravoslavnu Crkvu Svetog Đorđa u Nijagari, čija su zvona u to vreme plaćena 40 000 kanadskih dolara.
Nekoliko hotela pod prvobitnim nazivom Holiday In i dalje je u vlasništvu porodice Jerić, dok je ostatak njihovog posla poneo drugo ime, pa je tako deo delatnosti oličen kroz Skajlon toranj, jednu kompaniju koja nosi ime ,,Pane“ u čast osnivača ali i drugih 10ak firmi širom Kanade.
Ova porodica je 1970ih prodala posao, i pravo na ime Holiday In, tako da danas hoteli koji se grade u svetu kao i onaj koji će biti izgrađen u Kragujevcu nisu u vlasništvu potomaka jedne od najmoćnijih srpskih porodica, međutim ostaće večno zabeleženo da je ideja Holiday In-a potekla upravo od jednog Srbina i onih početnih 20 kabina, nakon čije izgradnje je posao bukvalno procvetao.
Informacije o Pani Jeriću i njegovoj zanimljivoj biografiji crpeli smo iz knjige jednog od najpoznatijih Kragujevčana, gospodina Novice Antića, predsednika Vojnog sindikata Srbije.
Knjiga ,, Jasenovac milo selo moje“ napisali su gospodin Antić i njegova majka gospođa Milka Kotur Antić.
Interesantno, Pane Jerić bio je brat Novičine bake a ugledna porodica Antić, koja je već godinama jedna od najuspešnijih u oblasti izgradnje i konsaltinga u Kragujevcu ali i šire i danas neguje sećanje na svoje pretke uključujući i Panu Jerića čiji je život opisan u knjizi Novice i Milke Antić.
Sećanje na gospodina Panu kao i njegov nemerljiv doprinos razvoju Kanade i grada Nijagare, ali neverovatan doprinos očuvanju i unapređenju srpske dijaspore između ostalog ostaće sačuvan i kroz pomenuto vredno delo.
Izvor :Knjiga “Jasenovac milo moje selo” Autora Novice i Milke Kotur Antić.