UBIJENE SESTRE NEMA KO DA SAHRANI: Jelisaveta i Gordana nisu imale nikoga

Policija još traga za ubicom rođenih sestara Jelisavete Đ. (76) i Gordane (78) za koje komšije kažu da nema ko da ih sahrani.
Njihova tela pronađena su u subotu oko 13 sati u Ulici Marka Pola u beogradskom naselju Bežanijska kosa, nakon što je komšinica primetila da jedne od sestra nema danima, a sa kojom je bila bliska.
Inspektori su zatekli jezivu scenu nakon što ih je posle obijanja vrata dočekao smrad. Jedna je ležala sa jastukom preko lica, dok je druga sestra nađena u lokvi krvi.
– Policija od subote dežura ispred vrata stana, jer još nisu gotovi rezultati obdukcije koja će pokazala da li su ubijene ili je u pitanju nešto drugo, mada sve ukazuje na zločin. Otkako se ovo desilo, niko od njihovih rođaka ili familije nije dolazio, niti je pitao za njih, jer one nemaju dece, a muževi su im umrli, pa tako danima niko nije ni dolazio da se raspita – kažu komšije za Kurir i dodaju:
– Verujemo da će opština na kraju sahraniti sestre koje nemaju nikoga.-
Sumnja se da su ubijene iz koristoljublja, jer su u novembru prodale porodičnu kuću i kod sebe imale veću količinu novca.
– Njih dve su u novembru prodale vikendicu negde u Srbiji. Koliko su para uzele ne znamo, ali vreovatno nekoliko desetina hiljada evra – kaže izvor Kurira.
Niko nije znao koliko su tačno novca imale kod sebe, ali kako tvrde komšije, rodbina jeste.
Da je neko njima poznat možda odgovoran za smrt sestara pokazuje i činjenica da vrata stana nisu obijena, a da je ubica zaključao stan i odneo ključ sa sobom.
– Prema prvim analizama, sumnja se da je jedna žena ugušena, a da je druga ubijena ubodima. Tela su po završenom uviđaju odvezena na obdukciju, a naložena je i toksikologija. Pošto pristignu rezultati znaće se i kako su Jelisaveta i Gordana tačno nastradale – kaže izvor ovog medija i navodi da se pretpostavlja da je motiv krađa nekoliko desetina hiljada evra.
Pročitajte još:
UŽAS: POZNATI Kragujevčanin IZVRŠIO SAMOUBISTVO
Izvor: Republika