(FOTO) TUGA I UŽAS: RASISTIČKE poruke u KRAGUJEVCU. ŠKOLA za učenike sa SMETNJAMA U RAZVOJU osvnanula ISPISANA. DA li ovako ČUVAMO NAJOSETLJIVIJE SUGRAĐANE?

Škola za osnovno i srednjoškolsko obrazovanje Vukašin Marković u Kragujevcu, radi na dve lokacije u Ulici Svetozara Markovića nedaleko od stanice policije i na adresi, ulica Božane Prpić broj 13 u naselju Erdoglija.
Škola Vukašin Marković obrazuje najosetljiviju grupu učenika, naše drage sugrađane koji imaju izvesne smetnje u razvoju. Ovde rade vrsni stručnjaci, koji im se sa profesionalne strane maksimalno posvećuju.
Međutim izgleda da trud i borbu naših nastavnika i učenika neki ljudi ne znaju da cene, pa su tako na ovoj školi osvanuli rasistički grafiti, koji bi uznemirili svakog prolaznika i koji smatramo treba da budu momentalno uklonjeni a ne da stoje satima na ovoj ustanovi nanoseći štetu učenicima, nastavnicima ali i svima nama kao društvu.
Na ovoj školi redovno osvanjavaju grafiti. Inventar redovno biva uništen uključujući brojne sprave za rekreaciju, klupice, stočiće, jer se grupa huligana godinama skuplja u obližnjem parku koji bi trebalo da služi za odmor i korišćenje učenicima ove škole.
Ovakav skandal je nezabeležen. Kragujevac je poslednje vreme postao poprište vandalizma, stradaju spomenici iz drugog svetskog rata, verski objekti, inventar u brojnim parkovima a sada je stradala i škola i to ovog tipa.
Takođe treba skrenuti pažnju i na činjenicu da grad i nadležno ministarstvo treba više da ulože u razvoj ove obrazovne ustanove jer se i na ovim fotografijama vidi da su recimo stepenice ali i druge prostorije i objekti u katastrofalnom stanju.
Nadamo se da će nadležni organi što pre reagovati povodom ostavljanja ovih i sličnih potresnih poruka te da će fasada škole što pre biti očišćena.
Takođe apelujemo na nadležne da se svi objekti koje koriste osetljive grupe građana što pre dovedu u adekvatno upotrebno stanje.
(Ucentar.rs)