Connect with us
admiralskeigre

aktuelno

(VIDEO)ISKAZE SVEDOKA IZNUDIO NAČELNIK ZABELE NENADOVIĆ: LEGIJA I BRAĆA SIMOVIĆ LAGALI O UBISTVU ĆURUVIJE?

Published

on

Milorad Ulemek Legija (54), bivši komandant Jedinice za specijalne operacije (JSO) danas je pred većem Apelacionog suda u Beogradu kao papagaj ponavljao da ostaje pri ranijim iskazima, iz istrage od 2014., kao i sa glavnog pretresa od 2016. godine kada je rekao da ima samo posredna saznanja o ubistvu Slavka Ćuruvije.
Na direktna pitanja sudije da li je imao susret sa bivšim načelnikom Državne bezbenosti (DB) Radomirom Markovićem, da li mu je on predlagao da likvidira osobu koja ugrožava državnu bezbednost i da li mu je kao navigatore za tu akciju pominjao „one Radonjine što su ubili Ćuruviju“, Legija je  kratko rekao da ostaje pri svemu što je kazao.
Sudija je insistirala da Legija odgovori da li je angažovao neke ljude da uklone
Miroslava Kuraka i Ratka Romića, ali je on izbegao odgovor navodeći „da ostaje pri svemu što je rekao“, dok je na pitanje da li su njemu i porodici upućivane pretnje naveo: „Da, ranije, pred moje svedočenje 2016.“
Zora Dobričanin Nikodinović, branilac Milana Radonjića i Ratka Romića je tražila odgovor da li je u klibu „Bombaj“ braći Simović pričao da su Kurak i Romić ubili Ćuruviju, ali je Legija kratko rekao da nema neposredna saznanja o ubistvu.
Na ulasku u sudnicu, kao i prilikom izlaska Legija je pogledao u boks za optužene gde su sedeli Marković, Radonjić i Romić i pozdravio ih podižući ruku. 
Braća Miloš i Aleksndar Simović nisu želeli da kažu ništa konkretno.
– Ne sećam se šta sam rekao. To je bilo jako davno. Optužene ne poznajem i nisam učesnik ubistva Slavka Ćuruvije – rekao je Miloš Simović teško uzdišući. 
Na pitanje sudije da li je o ubistvu razgovarao sa Legijom, Dušanom Spasojevićem ili bratom, i da li ima još nešto da doda, on je uzvratio:
– Ne, ne, taman posla! Mogu samo da čestitam Osmi mart svim damama! – poručio je Simović koji je zbog svedočenja doveden iz „Zabele“.
Njegov brat Aleksandar je bio mnogo škrtiji na rečima, pa je na pitanja sudije da li zna nešto o ubistvu Ćuruvije, ko je učesnik, ko je naručilac rekao kratko: “ Ne želim da govorim o tome. To je moj lični stav“.
Branilac Miroslava Kuraka, advokat Stevan Protić, naveo je da je pokojni Goran Nenadović, koji je bio član komisije i paralelno načelnik službe obezbeđenja u Zabeli vršio pritisak na svedoke.
– To vam je Legija rekao ovde u sudnici 2016. godine. Ovi svedoci su bili izmanipulisani od ljudi u okruženju. Ja kao branilac Kuraka duže od 10 godina slušam čaršijske priče da je moj branjenik ubio Ćuruviju. Tražim da naložite tužiocu da obrazloži odakle mu dokaz za optužnicu da je Kurak pucao. Ne postoji nijedna Ulemekova izjava u kojoj je to rekao, postoji iskaz „oni Radonjini“. Ko su ti Radonjini? Kako je tužilac na osnovu toga napisao da su to Miroslav Kurak i Ratko Romić, neka kaže – pitao je Protić.
Branioci optuženih su tražili da se iskazi optuženih izdvoje iz spisa.
– Iz njihovih iskaza se vidi da oni ništa ne znaju o ubistvu Slavka Ćuruvije i da su oni ranije bili naterani da govore drugačije i da ne smeju drugačije da kažu sve dok su u zatvoru. Ne zaboravite da je načelnik službe za obezbeđenje Zabele, od kog su svi tamo zavisili, bio član Komisije za istraživanje ubistava novinara. Možete da pogledate snimke od tada, na kojima se vidi da su zazirali od njega. Ni jedan od njih nema veze i saznanja o ovome. Neko je pokušao da ih izmanipuliše – istakla je Zora Dobričanin.
Podsetimo, bivši član zemunskog klana Sretko Kalinić u svojoj knjizi „Zemunski klan – ko je ko“ Aleksandra Simovića naziva „Aca Spadalo“ i „Debil“, njegovog brata Miloša Simovića oslovljava nadimkom „Derpe Glavati Simović“, dok za pokojnok načelnika službe obezbeđenja u „Zabeli“ Gorana Nenadovića tvrdi da ga je celo Braničevo znalo po pogrdnom nadimku „Napaljeni Čmarić Nenadović“. Kalinić je potpuno ogolio zemunski klan i otkrio pravo lice svih članova, a većinu njih je na naslovnoj stranici knjige označio kao izdajnike.

Knjigu „Zemunski klan- ko je ko“ možete da poručite na broj telefona 061 231 65 70 ili porukom na Instagram stranici sretko_kalinic.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

aktuelno

USEKOVANJE GLAVE SVETOG JOVANA KRSTITELJA:Danas je strogi post!

Published

on

Danas su Srpska pravoslavna crkva i njeni vernici u strogom jednodnevnom postu obeležavaju Usekovanje glave Svetoj Jovana Krstitelja. Dan stradanja Sv. Jovana, u narodu poznatog i kao Preteča, pored strogog posta provodi se molitveno i u svakom odricanju.
 
Ovaj dan koji nas seća na smrt Svetog Jovana svrstan je u srpske slave. Sveti prorok Jovan, Krstitelj i Preteča pogubljen je po naređenju cara Iroda Agripe a po volji njegove žene Irodijade. Po carevoj zapovesti Sveti Jovan je posečen a njegova glava, kao dokaz  bezverja i u slavu poroku, prikazana je na tanjiru Irodovoj pastorki Salomi.
 
Učenici Jovanovi su tajno uzeli telo Njegovo i
sahranili ga u Sevastiji. Svetiteljeva glava zakopana je na nekom nepoznatom i nečasnom mestu. Kasnije, kada je pronađena (obretenije), u vreme vizantijske carice Teodore, čudotvorna glava Jovanova preneta je u Carigrad.
Usekovanje glave Svetog Jovana Krstitelja obeležava se uvek na dan osvećenja crkve koju su na njegovom grobu u Sevastiji podigli car Konstantin i carica Jelena.
Srbi veruju da na ovaj dan nije dobro jesti ništa što je crvene boje jer to seća na nevino prolivenu krv Pretečinu. U narodu se veruje i da je na ovaj dan dobro brati lekovito bilje. U mnogim gradovima i varošima održavaju se vašari.
Na ovaj značajan dan u životu svih pravoslavnih hrišćana, pre 106 godina, rođen je blaženopočivši patrijarh srpski Pavle.
 
 
 


Continue Reading

aktuelno

Raspisan konkurs za prijem više od 70 komandira u 12 kazneno-popravnih ustanova

Published

on

By

Uprava za izvršenje krivičnih sankcija raspisala je danas konkurs za prijem u stalni radni odnos u 12 kazneno-popravnih ustanova 73 pripadnika Službe za obezbeđenje, koja je i najbrojnija služba u sistemu izvršenja krivičnih sankcija.
Kazneno-popravni zavod u Sremskoj Mitrovici, koji je i najveći zavod u zemlji, zaposliće 15 komandira, kao i Kazneno-popravni zavod u Beogradu.

KPZ u Kragujevcu će primiti u stalni radni odnos 14 komandira,
KPZ za žene uPožarevcu 10, dok će KPZ u Beogradu (Padinskoj Skeli) zaposliti 5 komandira.

U stalni radni odnos biće primljena tri komandira u Specijalnoj zatvorskoj bolnici u Beogradu, kao i u Okružnom zatvoru u Novom Pazaru, dok će po dva komandira biti primljena u OZ u Kraljevu i OZ u Zrenjaninu, kao i u KPZ u Somboru.

Konkurs se odnosi i na prijem po jednog komandira u Okružnom zatvoru u Kruševcu i Okružnom zatvoru u Vranju.

Rok za podnošenje prijava zainteresovanih kandidata traje do 19. septembra 2024. godine.
Konkurs je objavljen na internet adresi Ministarstva pravde www.mpravde.gov.rs , portalu e-uprave i Nacionalne službe za zapošljavanje, kao
i u listu „Poslovi“.

Uprava za izvršenje krivičnih sankcija zaposlila je skoro 600 komandira u Službi za obezbeđenje u više zavoda u Srbiji od 2020. godine.

Continue Reading

aktuelno

PREMINUO BORA ČORBA U 72. GODINI: Legendarni frontmen Riblje čorbe izgubio bitku sa teškom upalom pluća

Published

on

By

Bora Đorđević, frontmen grupe Riblja čorba, preminuo je u 72. godini. On je nedavno primljen u bolnicu u Ljubljani s jakom upalom pluća. Bio je na terapiji antibioticima i na kiseoniku, a posle nekoliko dana zbog pogoršanog stanja, stavljen je na respirator. On se, inače, dugo borio i s teškom bolešću. Muzičar je i pred Novu godinu imao upalu pluća zbog čega je tada otkazao koncert u Nišu.

Doktor mi je izričito zabranio svaki napor jer bolujem od jake upale pluća tako da bi mi nastup pogoršao zdravstveno stanje. Pobedićemo bolest i vidimo se prvom prilikom – poručio je tada Bora organizatorima I pobedio bolest.

 

Nažalost, sada bitku nije uspeo da dobije. Bora Đorđević je rođen 1952. godine u Čačku. U rodnom mestu je završio osnovnu školu, a nakon problema sa zakonom izbačen je iz gimnazije. Njegovi roditelji su tada, kako bi pobegli od „sramote“ koju im je prouzrokovao, odlučili da se presele u Beograd. Tu je Bora završio Petu gimnaziju i upisao Pravni fakultet. Nakon dve godine je shvatio da ta profesija nije za njega, pa je pokušao da upiše Fakultet dramskih umetnosti u Beogradu. Nikada nije primljen na glumu, pa je upisao organizaciju na FDU. Grupu Riblja čorba 1978. godine. Za više od 45 godine karijere snimili su 20 studijskih albuma i osam lajv izdanja. Poslednje album „Da tebe nije“ izdao je Siti rekords. Desetak godina živeo je u Sloveniji, gde se treći put oženio

Bacio sam sidro u mirnoj Ljubljani i mnogo mi je lepo sa Dubravkom, ženom koju volim. Ima li veće sreće nego voleti i biti voljen. I što je najljepše, moja posljednja ljubav prihvatila je da se uda za mene. Ona će biti mlada, a ja staroženja, tako me s pravom nazvala. Venčali smo se 25. maja, na Dan mladosti, u Grčkoj na Santoriniju – izjavio je svojevremeno Bora za „Stori“. Đorđević je za sebe umeo da kaže da je prvo Srbin, pa tek onda roker. Pisac i muzičar je 15. februara 2021. godine nagrađen Ordenom Karađorđeve zvezde prvog stepena. Iza sebe je ostavio sina Borisa, kojeg je dobio s prvom suprugom Draganom, koja je bila njegova ljubav iz srednje škole.

Continue Reading

Najpopularnije