Unapređenje saradnje Kine i Kragujevca: DELEGACIJA ambasade NR Kine u zvaničnoj poseti.

Delegacija ambasade Narodne Republike Kine koja je prisustvovala Danu inovacija, sastala se sa predstavnicima grada kako bi razmenili mišljenja o postojećoj saradnji naše dve zemlje i vidovima njenog daljeg razvoja.
Predsednik Skupštine grada Kragujevca, Miroslav Petrašinović je posebnu zahvalnost iskazao ambasadorki i kineskim investitorima jer su prepoznali Kragujevac kao grad u kome mogu da razvijaju svoj kapital i šire svoje proizvodne kapacitete, navodeći kao najbolji primer za to kompaniju Janfeng.
On je podsetio i na značaj saradnje koji je 2016. godine naš grad potpisao sa kineskim Sijanom budući da su brojni članovi delegacija koji su ovaj grad posećivali i tamo učestvovali u raznim konferencijama na taj način prikupljali nova znanja i prenosili ih svojim saradnicima.
Predstavnik ambasade Narodne Republike Kine, Wang Xiaolong, izrazio je zadovoljstvo što kineske kompanije mogu da utiču na bolji život ljudi u Kragujevcu.
Rtk/Ucentar.rs