Poveži se sa nama
Admiral

Društvo

DIGITALIZACIJA OSTVARILA OGROMNE UŠTEDE U VREMENU I NOVCU

Published

on

Republički geodetski zavod je građanima uštedeo 120,5 miliona evra koliko bi platili za administrativne takse pre digitalizacije katastra. 

Kao i više od 25 miliona sati (2 850 godina) u odnosu na stari sistem, kada su morali lično da pribavljaju dokumenta na šalteru.

Smanjenje operativnih troškova katastarskih službi je rezultiralo uštedom novca za građane

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Društvo

Kragujevčanin osuđen na 20 dana zatvora zbog vređanja crnogorske policije

Published

on

By

Državljanin Srbije S.M. (1994) iz Kragujevca osuđen je na 20 dana zatvora nakon što je tokom privođenja u Budvi vređao policijske službenike.

Prema presudi hitnog postupka, incident se dogodio 12. marta 2025. godine oko 21:35 časova u prostorijama Odseka bezbednosti u Budvi. S.M. je tom prilikom upućivao uvrede policajcima A.B. i L.B., koristeći pogrdne izraze i omalovažavajući crnogorsku naciju, zastavu i državu. Takođe, vređao je jednog od policajaca na nacionalnoj osnovi.

Dežurna sutkinja Magdalena Mijić donela je odluku da osuđeni odmah počne sa izdržavanjem kazne, pa je po izricanju presude sproveden u zatvor u Spužu.

Presuda je doneta po hitnom postupku zbog težine uvreda i činjenice da je optuženi strani državljanin.

Continue Reading

Društvo

POJEFTINILI BENZIN I DIZEL! Evo koliko ćemo plaćati gorivo narednih 7 dana

Published

on

By

Vozači u Srbiji će od danas do narednog petka, 14. marta, plaćati gorivo po novim cenama.

Danas od 15 časova i sledećih sedam dana na pumpama u Srbiji litar dizela ćemo plaćati do 197 dinara, a litar benzina evropremijum BMB biće 181 dinara.

U odnosu na prošlu nedelju oba derivata su jeftinija za tri dinara.

Podsetimo, nove cene se objavljuju svakog petka do 15 časova i važiće sledećih sedam dana, odnosno do 21. marta.

Continue Reading

Društvo

Tužilaštvo o skupu 15. marta: Nasilje neće biti tolerisano

Published

on

By

Više javno tužilaštvo u Beogradu oglasilo se povodom protesta koji je najavljen za 15. mart, apelujući na sve učesnike skupa i građane da poštuju propise o javnom redu i miru i da svoje pravo na okupljanje iskoriste u skladu sa Ustavom i zakonima Republike Srbije.

– Svako ima pravo na mirno okupljanje, ali nasilje neće biti tolerisano i svi koji za njim posegnu biće procesuirani u skladu sa zakonom. To se odnosi kako na one koji eventualno napadnu učesnike mirnih protesta, tako i na sve koji budu vršili nasilje prema drugim licima, pripadnicima policije ili predstavnicima državnih organa – navodi se u saopštenju Tužilaštva.

Takođe, iz Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srbije poručuju da će, kao i tokom prethodnih protesta, policija preduzeti sve neophodne mere kako bi skup protekao mirno i dostojanstveno, bez ugrožavanja javnog reda i mira.

– Policija će obezbediti zaštitu imovine, fizičkog integriteta i spokojstva svih građana, a svi eventualni incidenti biće procesuirani u skladu sa zakonom – ističu iz MUP-a.

Continue Reading

Najpopularnije