Aleksandar Lazović: Srbija stabilna i spremna uprkos sankcijama NIS-u
Na današnjoj sednici Vlade Republike Srbije, predsednik Aleksandar Vučić izneo je najnovije informacije o sprovođenju sankcija NIS-u. Na poziv predsednika Vlade sednici je prisustvovao i Aleksandar Lazović, direktor „Energetike“ d.o.o. u Kragujevcu.
Lazović je istakao da, i pored sankcija koje traju već 37 dana, Srbija ne oseća smetnje u snabdevanju energentima.
„Zahvaljujući pravovremenoj pripremi sistema i obezbeđenim rezervama, građani i privreda mogu biti potpuno sigurni u stabilnost snabdevanja“, rekao je Lazović.
Predsednik Vučić i Vlada Republike Srbije najavili su da će u narednoj nedelji doneti nove odluke koje će dodatno osigurati energetsku stabilnost i bezbednost zemlje.







