fokus svet

Dramatično u Ukrajini: Rusi stežu obruč

Dramatično u Ukrajini: Rusi stežu obruč
  • Publishedмарт 17, 2022

Dramatična noć u velikom delu Ukrajine gde „Specijalna vojna operacija“ vojske Rusije traje od 24.februara. Nekadašnji komandant jedinica u Donbasu, Igor Strelkov na svom Telegram kanalu kaže da je najžešće u Mariupolju gde se vode ulične borbe.
„Prsten se polako sužava. Ugledar je zauzet u južnom sektoru gde je otpor Ukrainaca bio neočekivano slab. Nije bilo „tvrđave“, napisao je Strelkov pretpostavljajući da je razlog ili nedostatak snaga ili njihovo razvlačenje na druge tone dejstava. Dodao je da ruski frontalni napadi na Avdejevku i Marinku nisu urodili plodom i da se borbe nastavljaju.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski je rekao da pregovori o prestanku dejstava teku „prilično teško“ ali se nastavljaju.
Portparolka ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova optužila je italijanski list La Stampa za cinizam jer je na naslovnoj strani objavljena slika pokolja u Kijevu, a zapravo se radi o stanovnicima Donjecka koji su stradali od posledica ukrainakog granatiranja. U međuvremenu iz Velike Britanije najavljuju da će pojačati snabdevanje ukrajinske vojske oružjem, municijom i drugim ratnim materijalom.

Leave a Reply

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *