Grad Kragujevac nastavlja sa ulaganjem u sportsku infrastrukturu i unapređenje uslova za trening mladih sportista. Kik-boks klub „Radnički“ dobio je novu tatami podlogu, koja će značajno doprineti kvalitetnijem i bezbednijem radu svih trening grupa.
Podrška je usmerena ka klubovima koji ostvaruju zapažene rezultate i okupljaju veliki broj mladih talenata. Nova podloga omogućiće sigurniji i efikasniji trening, posebno početnicima i mlađim kategorijama.
Kik-boks klub „Radnički“ nedavno je ostvario odličan rezultat na Državnom prvenstvu Srbije, na kojem je učestvovalo oko 80 klubova sa približno 400 takmičara iz cele zemlje. Kragujevački klub nastupio je sa 13 boraca i osvojio veliki broj medalja, čime je zauzeo četvrto mesto u generalnom plasmanu.
Kako je rekao trener Radomir Radomirović, u Kragujevac su se sa prvenstva vratila tri državna šampiona, četiri vicešampiona i jedan osvajač bronzane medalje.
– Ovim rezultatima smo u samom vrhu srpskog kik-boksa. Radimo sa početničkom, naprednom, dečijom, ženskom i takmičarskom grupom koja trenira svakodnevno. Tatami podloga će mnogo značiti svim članovima kluba, posebno početnicima, jer pruža veću stabilnost i sigurnost tokom treninga – rekao je Radomirović.
Najuspešniji predstavnik „Radničkog“ na nedavno održanom prvenstvu bio je reprezentativac Srbije Veljko Mitrović, koji je osvojio zlatnu medalju u low kick disciplini u konkurenciji omladinaca, nakon četiri ostvarene pobede.
Pored titule državnog prvaka, Mitrović je proglašen i za najboljeg juniora Srbije.
– Borbe su bile zahtevne jer su protivnici bili izuzetno spremni i jaki. Uz mnogo rada i treninga, rezultati dolaze. Nastavljam pripreme za naredna takmičenja – poručio je Mitrović.







