Kompanija NIS saopštila je da trenutno posluje neometano, a sve benzinske stanice rade u normalnom režimu, uprkos informacijama o potencijalnom uvođenju američkih sankcija od 1. januara.
Kako ističu iz kompanije, fokus ostaje na realizaciji započetih investicija i očuvanju stabilnosti domaćeg tržišta naftnih derivata. Snabdevenost benzinskih stanica je redovna, dok Rafinerija nafte u Pančevu nastavlja rad uobičajenim tempom, isporučujući sve potrebne proizvode.
„NIS prati aktuelnu situaciju, analizirajući sve moguće scenarije i potencijalne posledice. Trenutno ne postoje pravna ograničenja za poslovanje kompanije i naših partnera“, saopštili su iz NIS-a.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da još nije video zvanični dokument o uvođenju sankcija, ali je obavešten da će SAD doneti takvu odluku od 1. januara.







