aktuelno Društvo fokus Vesti

Počeo sa radom Kontakt centar za legalizaciju objekata

Počeo sa radom Kontakt centar za legalizaciju objekata
  • Publishedоктобар 7, 2025

Kontakt centar Ministarstva građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture (MGSI), namenjen građanima koji žele da se informišu o postupku legalizacije i upisu prava na nepokretnostima, počeo je sa radom. Broj Kontakt centra je 011/7773-899.

Pozivanjem ovog broja, građani mogu da saznaju koji su objekti obuhvaćeni novim Zakonom o legalizaciji, da li treba ponovo da podnose prijavu ukoliko su to već učinili po ranijem zakonu, kao i gde se prijava za upis prava svojine može podneti.

Takođe, Kontakt centar pruža informacije o načinu pripreme za podnošenje prijave, potrebnoj dokumentaciji, plaćanju naknada i posedovanju elektronskog potpisa. Građani koji se u trenutku podnošenja prijave nalaze u inostranstvu, kao i oni čiji upravnici zgrada nisu podneli prijavu, mogu dobiti i precizne smernice kako da postupe u tim situacijama.

Preko Kontakt centra moguće je saznati i da li je neophodno ponovo priložiti elaborat ako je već ranije dostavljen.

Sve aktuelne informacije, uputstva i odgovore na najčešća pitanja u vezi sa regulisanjem vlasničkih prava građani mogu pronaći i na sajtu svojnasvome.gov.rs.

„Stvaranje sigurnijeg sistema“

Na ovom sajtu već su dostupni odgovori na najčešća pitanja o primeni Zakona o legalizaciji, a u narednom periodu biće redovno objavljivane nove informacije i uputstva namenjena i građanima i stručnjacima.

Kako je ranije saopštilo Ministarstvo građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture, pokretanjem sajta i Kontakt centra Vlada Srbije i MGSI započeli su jednu od najznačajnijih reformi u oblasti imovinsko-pravnih odnosa.

„Ovaj korak doprinosi stvaranju sigurnijeg sistema, većem stepenu pravne sigurnosti za građane i jasnijem okviru za budući razvoj i ulaganja“, navodi se u saopštenju Ministarstva.

Leave a Reply

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *