Kontakt centar Ministarstva građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture (MGSI), namenjen građanima koji žele da se informišu o postupku legalizacije i upisu prava na nepokretnostima, počeo je sa radom. Broj Kontakt centra je 011/7773-899.
Pozivanjem ovog broja, građani mogu da saznaju koji su objekti obuhvaćeni novim Zakonom o legalizaciji, da li treba ponovo da podnose prijavu ukoliko su to već učinili po ranijem zakonu, kao i gde se prijava za upis prava svojine može podneti.
Takođe, Kontakt centar pruža informacije o načinu pripreme za podnošenje prijave, potrebnoj dokumentaciji, plaćanju naknada i posedovanju elektronskog potpisa. Građani koji se u trenutku podnošenja prijave nalaze u inostranstvu, kao i oni čiji upravnici zgrada nisu podneli prijavu, mogu dobiti i precizne smernice kako da postupe u tim situacijama.
Preko Kontakt centra moguće je saznati i da li je neophodno ponovo priložiti elaborat ako je već ranije dostavljen.
Sve aktuelne informacije, uputstva i odgovore na najčešća pitanja u vezi sa regulisanjem vlasničkih prava građani mogu pronaći i na sajtu svojnasvome.gov.rs.
„Stvaranje sigurnijeg sistema“
Na ovom sajtu već su dostupni odgovori na najčešća pitanja o primeni Zakona o legalizaciji, a u narednom periodu biće redovno objavljivane nove informacije i uputstva namenjena i građanima i stručnjacima.
Kako je ranije saopštilo Ministarstvo građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture, pokretanjem sajta i Kontakt centra Vlada Srbije i MGSI započeli su jednu od najznačajnijih reformi u oblasti imovinsko-pravnih odnosa.
„Ovaj korak doprinosi stvaranju sigurnijeg sistema, većem stepenu pravne sigurnosti za građane i jasnijem okviru za budući razvoj i ulaganja“, navodi se u saopštenju Ministarstva.







