U petak, 31. oktobra, počinje isplata povraćaja 50 odsto školarina studentima, na osnovu izmena Zakona o visokom obrazovanju, izjavio je prvi potpredsednik Vlade Srbije i ministar finansija Siniša Mali.
On je istakao da će svim studentima novac biti uplaćen tokom novembra putem studentskih kartica, saopštilo je Ministarstvo finansija.
Mali je dodao da nije potrebno posebno prijavljivanje za isplatu, već se ona vrši na osnovu spiskova koje dostavljaju visokoškolske ustanove.







