Connect with us
admiralskeigre

aktuelno

Koliko košta šišanje u Srbiji: U jednom gradu muško friziranje 5.000 dinara.

Published

on

Poskupljenja nisu mimoišla ni frizerske salone. Sudeći prema cenama od severa do juga Srbije muško i žensko šišanje, farbanje, feniranje i pranje kose postaće luksuz. Ovog puta smo razgovarali samo sa građanima srpskih gradova.

Kragujevac: Muško šišanje već od 300, žensko od 800 dinara

U zavisnosi od salona ili frizerske radnje muško šišanje u Kragujevcu košta od 300 pa do 1.500 dinara. Cena ženskog šišanja kreće se u rasponu od 800 do 3.000 dinara.

Većina kragujevačkih frizera bilo za žene ili muškarce ne naplaćuje pranje kose kao posebnu uslugu već se ona vodi kao prateća uz šišanje ili feniranje. U radnjama u kojima se ipak naplaćuje njena cena je oko 200 dinara.

Cena feniranja kreće sa u rasponu od 400 do 1.200 u ekskluzivnijim radnjama i do 1.500 dinara. Farbanje u zavisnosti šta mušterija zahteva ili šatiranje košta od 500 pa do 1.500 dinara.

Po rečima kragujevačkih berbera, klasično brijanje se danas retko traži a cena mu je oko 700 dinara. Mnogo je traženije i modernije sređivanje – modeliranje brade koje se naplaćuje oko 300 ili 400 dinara.

 

U Novom Sadu muško šišanje 1.000 dinara

U Novom Sadu muško šišanje može da košta svega 200 dinara. Prosečno, muškarci za šišanje ipak potroše od 350 do 500 dinara, u malo „izvikanijim“ salonima od 700 do 1000 dinara.

Žene prolaze skuplje. Kako kaže jedna naša čitateljka, „bez 2.000 dinara se više ne ide u salon“.

„Platim oko 2.500 na srednju dužinu kose ili obično dve. Moj muž šišanje plaća 5.000 dinara“, izjavila je ova Novosađanka.

Beograd prednjači: Friziranje 7.000 dinara

U Beogradu mnogo više variraju cene muškog šišanja, dok se tretmani za žene kreću u sličnom opsegu cena u različitim frizerskim salonima.

Tako u odnosu na to da li se šišate u centru grada ili na periferiji, muško šišanje možete da platite od 190 pa do 2.000 dinara, što opet varira od vrste frizure.

U centru Beograda šišanje je svakako skuplje, ali u pojedinim salonima mogu da se pronađu niže cene. Na periferiji grada, cene variraju od vrste salona i usluga koje pružaju, ali su uglavnom niže.

Za žensko šišanje cene nisu toliko različite u odnosu na kraj u kom se nalazite.

Farbanje cele kose košta od 1.500 dinara do 5.000.

Ukoliko želite da napravite frizuru, to će vas izaći od 500 do 7.000 dinara, a ponegde i više. Cena zavisi od vrste frizure, pa tako one za neke svečane događaje znatno više koštaju.

Pranje i sušenje kose za žene u Beogradu u proseku naplaćuje se između 500 i 1.000 dinara u zavisnosti od dužine kose.

Feniranje uglavnom zavisi od dužine kose. Za srednju dužinu ženske kose cena ide od 500 dinara pa skuplje, dok se za dužu kosu te cene kreću od 700 dinara, ali je uglavnom u proseku 1.000 dinara ili skuplje.

Cene ženskog šišanja u okolnim gradskim opštinama kreću se od 500 do preko 1.000 dinara. Dok je u samom centru grada teško naći šišanje ispod 1.000 dinara, a cene rastu u odnosu na tip salona i vrstu usluga.

Jedna od najskupljih usluga koje saloni pružaju jeste farbanje pramenova sa tretmanom kose, koja se kreće od 10.000 pa do 25.000 dinara.

Za decu često mogu da se nađu povoljnije cene u određenim frizerskim salonima, pa tako možete i u centru Beograda čak da prođete sa 350 dinara za šišanje deteta.

U Šapcu pramenovi 8.000 dinara

Šapčani za muško šišanje trebalo bi da izdvoje od 400 do čak 900 dinara, u zavisnosti od atraktivnosti frizure ili salona u koji idu.
Žensko šišanje, kao i feniranje, kreće se od 500 do 1.000 dinara.
Cena farbanja je od 1.200 do 2.000 dinara, pramenovi su od 2.000 do 8.000 hiljada.
Najskuplja usluga podrazumeva „baleaž“ i druge vrste senčenja, koje, ako se rade na dugoj kosi, mogu da koštaju i 12.000 dinara.

U Nišu realne cene

Prema tvrdnjama čitalaca, u Nišu muškarac može da se ošiša za 200 dinara, a žena za 600 dinara. Feniranje košta 500 dinara.

Jedna od čitateljki Danasa kaže da šišanje i farbanje kratke kose, sa njenom farbom, košta 850 dinara.

Druga, pak, dodaje da šišanje, pranje i feniranje košta 70 evra, što je i najviša cena koju su Nišlije navele.

Najjeftinije muško šišanje u Užicu

„Za dugu kosu, pranje, šišanje i oblikovanje kose je 1.300 dinara. Dobar frizer treba da bude i skuplji“, smatra čitateljka Danasa.

Kada je o muškom šišanju reč, kako javljaju Užičani, najjeftinije šišanje u gradu je 250 dinara, a prosečne cene su 500 do 2.500 u zavisnosti koliko je „salon fensi“.

U Vranju do 1.000 dinara

Muško šišanje u Vranju košta od 150 do 500 dinara, dok žensko staje 1.000 dinara, javljaju građani tog grada.

„Frizeri kažu da cena šišanja zavisi od dužine kose. Naplate koliko žele i nikada ne daju fiskalni račun. Kod jednog frizera sam 15 dana čekala da dođem na red, pa šišanje platila 1.000 dinara kad je kod drugih bilo 500. Bila sam zadovoljna uslugom, što je bitno, ne i cenom“, ističe ova Vranjanka.

Kako su za Danas preneli Subotičanke i Subotičani, većina njih izdvaja oko 600 dinara za šišanje, pranje kose i feniranje u frizerskom salonu. Neki nalaze i jeftinije salone, pa sve to plaćaju 400 dinara, dok ima Subotičana koji za svoj hair look izdvajaju od 700 pa do 1.200 dinara.

(Danas)

(foto: Danas)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

aktuelno

Raspisan konkurs za prijem više od 70 komandira u 12 kazneno-popravnih ustanova

Published

on

By

Uprava za izvršenje krivičnih sankcija raspisala je danas konkurs za prijem u stalni radni odnos u 12 kazneno-popravnih ustanova 73 pripadnika Službe za obezbeđenje, koja je i najbrojnija služba u sistemu izvršenja krivičnih sankcija.
Kazneno-popravni zavod u Sremskoj Mitrovici, koji je i najveći zavod u zemlji, zaposliće 15 komandira, kao i Kazneno-popravni zavod u Beogradu.

KPZ u Kragujevcu će primiti u stalni radni odnos 14 komandira,
KPZ za žene uPožarevcu 10, dok će KPZ u Beogradu (Padinskoj Skeli) zaposliti 5 komandira.

U stalni radni odnos biće primljena tri komandira u Specijalnoj zatvorskoj bolnici u Beogradu, kao i u Okružnom zatvoru u Novom Pazaru, dok će po dva komandira biti primljena u OZ u Kraljevu i OZ u Zrenjaninu, kao i u KPZ u Somboru.

Konkurs se odnosi i na prijem po jednog komandira u Okružnom zatvoru u Kruševcu i Okružnom zatvoru u Vranju.

Rok za podnošenje prijava zainteresovanih kandidata traje do 19. septembra 2024. godine.
Konkurs je objavljen na internet adresi Ministarstva pravde www.mpravde.gov.rs , portalu e-uprave i Nacionalne službe za zapošljavanje, kao
i u listu „Poslovi“.

Uprava za izvršenje krivičnih sankcija zaposlila je skoro 600 komandira u Službi za obezbeđenje u više zavoda u Srbiji od 2020. godine.

Continue Reading

aktuelno

PREMINUO BORA ČORBA U 72. GODINI: Legendarni frontmen Riblje čorbe izgubio bitku sa teškom upalom pluća

Published

on

By

Bora Đorđević, frontmen grupe Riblja čorba, preminuo je u 72. godini. On je nedavno primljen u bolnicu u Ljubljani s jakom upalom pluća. Bio je na terapiji antibioticima i na kiseoniku, a posle nekoliko dana zbog pogoršanog stanja, stavljen je na respirator. On se, inače, dugo borio i s teškom bolešću. Muzičar je i pred Novu godinu imao upalu pluća zbog čega je tada otkazao koncert u Nišu.

Doktor mi je izričito zabranio svaki napor jer bolujem od jake upale pluća tako da bi mi nastup pogoršao zdravstveno stanje. Pobedićemo bolest i vidimo se prvom prilikom – poručio je tada Bora organizatorima I pobedio bolest.

 

Nažalost, sada bitku nije uspeo da dobije. Bora Đorđević je rođen 1952. godine u Čačku. U rodnom mestu je završio osnovnu školu, a nakon problema sa zakonom izbačen je iz gimnazije. Njegovi roditelji su tada, kako bi pobegli od „sramote“ koju im je prouzrokovao, odlučili da se presele u Beograd. Tu je Bora završio Petu gimnaziju i upisao Pravni fakultet. Nakon dve godine je shvatio da ta profesija nije za njega, pa je pokušao da upiše Fakultet dramskih umetnosti u Beogradu. Nikada nije primljen na glumu, pa je upisao organizaciju na FDU. Grupu Riblja čorba 1978. godine. Za više od 45 godine karijere snimili su 20 studijskih albuma i osam lajv izdanja. Poslednje album „Da tebe nije“ izdao je Siti rekords. Desetak godina živeo je u Sloveniji, gde se treći put oženio

Bacio sam sidro u mirnoj Ljubljani i mnogo mi je lepo sa Dubravkom, ženom koju volim. Ima li veće sreće nego voleti i biti voljen. I što je najljepše, moja posljednja ljubav prihvatila je da se uda za mene. Ona će biti mlada, a ja staroženja, tako me s pravom nazvala. Venčali smo se 25. maja, na Dan mladosti, u Grčkoj na Santoriniju – izjavio je svojevremeno Bora za „Stori“. Đorđević je za sebe umeo da kaže da je prvo Srbin, pa tek onda roker. Pisac i muzičar je 15. februara 2021. godine nagrađen Ordenom Karađorđeve zvezde prvog stepena. Iza sebe je ostavio sina Borisa, kojeg je dobio s prvom suprugom Draganom, koja je bila njegova ljubav iz srednje škole.

Continue Reading

aktuelno

Danas je Velika Gospojina-zaštitnica majki, porodilja i dece!

Published

on

Srpska pravoslavna crkva i vernici slave Uspenije presvete Bogorodice, jedan od najvećih hrišćanskih praznika. U narodu je poznat kao Velika Gospojina, praznik majki i dece.

Majka Božja nadživela je sina, nastavila njegovu misiju i bila svedok mnogih slavnih događanja.

Do kraja života živela je u Jerusalimu, okružena pažnjom apostola i prve hrišćanske zajednice.

Kao što joj je nekad arhangel Gavrilo saopštio da će roditi sina Božjeg, tako je sada obavestio da će se, na ovaj dan upokojiti. Vaznela se na nebo i „predala svoj duh u ruke Spasitelja“.

Prema jednim izvorima, Bogorodica je živela 60, prema drugim 72 godine.

Praznovanje Uspenja Bogorodice ustanovljeno je 528. godine, u znak sećanja na pobedu nad Persijancima.

U Grčkoj i Rumuniji, ovo je i državni praznik. Prethodi mu dvonedeljni post.

https://www.youtube.com/watch?v=51TuTHNK_tw&ab_channel=PrijateljBozji

Slava su grada Pirota i beogradske opštine Barajevo.

Po običajnom kalendaru, danas se ne rade poslovi u kući i oko nje.

Počinju i Međugospojinci, odnosno Međudnevnica, dani između Velike i Male Gospojine, 21. septembra. Smatraju se najboljim vremenom za branje lekovitog bilja.

Smatra se i da su jaja prikupljena u ovom periodu najkvalitetnija i dugo ostaju sveža.

Žene ne bi trebalo da započinju nove poslove, već samo da nastavljaju započeto.

Bogorodica je zaštitnica svega živog na zemaljskoj kugli, a posebno – porodilja i majki. One se u slučaju preke potrebe prvo obraćaju Majci Bogorodici. Njena ikona se nalazi u svakoj kući verujućih Srba.

Verovalo se da na ovaj dan, malo sastrugane boje sa njene ikone ili freske, ako se popije razmućeno u vodi, može pomoći kod mnogih ženskih bolesti.

Presveta Bogorodica je, prema verovanju Srba, zaštitnica bolesnih, pa su za Veliku Gospojinu u Srbiji mnogi bolesnici odvođeni na izvore lekovite vode da se umiju.


ucentar.rs

Continue Reading

Najpopularnije