Connect with us
admiralskeigre

Društvo

KVADRAT NA „SRPSKOM MORU“ ZA 1000 EVRA! Ako želite nekretninu u nekom od poznatih turističkih mesta Srbije ovo su CENE!

Published

on

Leto je konačno stiglo a sa njim i pitanje gde ići na odmor. Za većinu nema dileme – more je more. Međutim, ima i onih koji radije uživaju u prirodnim lepotama Srbije, što ne čudi jer Srbija obiluje banjama, jezerima i planinama. Istovremeno, sve više se ulaže u promociju domaćeg turizma.

Iako možda niste razmišljali o kupovini kuće ili stana u nekim od poznatih turističkih mesta Srbije, istraživali smo kako se kreću cene nekretnina na ovim atraktivnim lokacijama jer za one koji mogu da priušte, to može biti odlična alternativa za odmor, ali i dobra investicija.

Vrnjačka Banja i Sokobanja

Kada je reč o banjama, Vrnjačka Banja je jedna od najpopularnijih destinacija. Uživanje u termalnim izvorima, šetnjama kroz prelepe parkove u blizini Zapadne Morave čine Vrnjačku Banju primamljivom ne samo za odmor već i za kupovinu nekretnina.

Prosečno oglašena cena stanova u starogradnji u Vrnjačkoj Banji na specijalizovanom sajtu za oglašavanje nekretnina trenutno iznosi 1.671 evra za kvadrat što je za 100 evra niže nego u drugom kvartalu ove godine, dok je prosečna cena za stan u novogradnji 1.894 evra.

Sokobanja, takozvano „zeleno srce Srbije“, poznata je po brojnim planinama, rekama, jezerima koje se nalaze u neposrednoj blizini. To čini ovu destinaciju veoma posećenom jer pruža brojne mogućnosti za šetnje, planinarenje ali i aktivnosti na vodi.

Trenutno oglašene cene stanova u starogradnji u Sokobanji su niže od onih u Vrnjačkoj banji i kreću se oko 1.405 evra po kvadratu. I ovde je došlo do pada cena za oko 150 evra u odnosu na drugi kvartal ove godine. Kada je reč o novogradnji cene se kreću od 1.156 do oko 2000 evra po kvadratu. Za kupovinu kuće potrebno je da se izdvoji u proseku 390 evra po kvadratu što je skoro duplo manje nego za kuću u Vrnjačkoj Banji.

Kopaonik i Zlatibor

Ukoliko se odlučite za investiciju u planinskom okruženju, Kopaonik i Zlatibor su svakako nezaobilazne i popularne destinacije tokom cele godine. Na Kopaoniku je u odnosu na prva dva kvartala ove godine došlo do blagog pada cena i sada prosečna cena stanova u starogradnji iznosi 2.085 evra za kavdrat, dok je za kuću na ovoj planini potrebno izdvojiti u proseku oko 1.220 evra.

Prosečna oglašena cena stanova na Zlatiboru u starogradnji iznosi oko 2.000 evra po kvadratu dok je za novogradnju potrebno u proseku izdvojiti još 100 evra više jer se kvadrat kreće oko 2.120 evra. Prosek cena kuća je oko 1.580 evra po kvadratu.

Dobra investicija

Srebrno jezero se nalazi na samo sat vremena vožnje od Beograda. Blizina autoputa čini putovanje još jednostavnijim jer bez dugih sati provedenih u automobilu, možete uživati u miru i tišini Srebrnog jezera, praktično čim napustite gradsku gužvu. Srebrno jezero zovu „srpskim morem“ kako zbog površine, srebrnkastog odsjaja, tako i zbog kafića i drugih ugostiteljskih objekata koji stvaraju utisak letovališta uz more.

Jedna od najprivlačnijih karakteristika Srebrnog jezera su povoljne cene nekretnina. U poređenju sa popularnim turističkim destinacijama kao što su Zlatibor i Kopaonik, Srebrno jezero nudi znatno povoljnije cene stanova i kuća. Da biste postali vlasnik nekretnine na „srpskom moru“ potrebno je da u proseku izdvojite oko 1000 evra po kvadratu za stan u novogradnji.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Društvo

Prevare građana na tržištu nepokretnosti nisu više moguće zahvaljujući izmeni zakona

Published

on

By

Nedavno se u medijima pojavila vest o slučaju u Prevare građana na tržištu nepokretnosti nisu više moguće zahvaljujući izmeni zakonakojem su prevaranti 2018. godine nezakonito oteli stan pokojne vlasnice na osnovu falsifikovane dokumentacije iz 2006. godine. Danas je tako nešto nemoguće zahvaljujući izmenama zakona i sprovedenoj reformi katastra.

Od novembra 2023. godine, sve stare isprave i dokumenta za upis u katastar, nastale pre jula 2018. godine, a koje su u ovom slučaju bile predmet falsifikovanja, moraju proći kroz ruke advokata, profesionalnih korisnika katastra. Ova zakonska promena podrazumeva pravnu pomoć i digitalizaciju papirne dokumentacije, digitalnu overu od strane advokata, te zatim slanje u katastar za upis. Novi postupak sprečava ovakve prevare koje ugrožavaju vlasništvo građana nad nepokretnostima u Srbiji.

Primer falsifikovanja dokumentacije za otimanje nekretnine pokojne vlasnice iz 2006. godine, iako danas nemoguć, služi kao primer da oni koji se protive reformama katastra ili ne razumeju njihov značaj ili imaju koristi od starog sistema.
Republički geodetski zavod garantuje zaštitu prava građana Srbije na njihove nepokretnosti, čineći ovo našim glavnim zadatkom.

Mi stojimo kao čuvari pravne sigurnosti, obavezni na borbu protiv korupcije i nepravilnosti u svim svojim oblicima.

Continue Reading

Društvo

POJEFTINIO BENZIN! Objavljene nove cene goriva koje će važiti narednih 7 dana

Published

on

By

Vozači u Srbiji će od danas do narednog petka, 13. septembra, plaćati gorivo po novim cenama.

Kako je objavljeno, litar evrodizela će na pumpama koštati maksimalno 194 dinara, dok će se benzin evropremijum BMB 95 najviše plaćati 179 dinara za litar.

Ako poredimo sa prethodnim iznosima, dizel će se plaćati po istoj ceni, a benzin je pojeftinio za tri dinara.

Continue Reading

Društvo

Alergija na ambroziju u punom jeku

Published

on

By

Alergija na ambroziju je u punom jeku u avgustu, septembru i oktobru.

Prisutna je kod ljudi svih starosnih dobi i u porastu je iz godine u godinu.
Biljka čiji polen najčešće izaziva alergiju je ambrozija. To je jednogodišnja žbunasta korovska biljka koja može da naraste i do dva metra.

Alergija na ambroziju je iz godine u godinu sve češća i kod osoba koje prethodno nisu ispoljavale alergijske reakcije na ovu biljku.

Zbog toga ovih dana mnoge osobe imaju simptome alergije na ambroziju.
Simptomi su slični prehladi, ali mogu da traju i duže od nedelju dana.

Teži oblici alergije na ambroziju su razdražljivost, glavobolja, zujanje u ušima, ali i napad bronihijalne astme.

Savet lekara je da šetnje na otvorenom prostoru budu u večernjim satima, kada je koncentracija polena najniža.

Svoje radne i životne prostore ne provetravati u jutarnjim satima, držati prozore zatvorene naročito kada je sunčano i vetrovito.

Pri povratku iz šetnje obavezno skinuti garderobu, istuširati se i na taj način smanjiti koncentraciju ovako jakog alergena.

Obavezno redovno košenje korova kako ne bi došlo do cvetanja istog.

 

Continue Reading

Najpopularnije