Connect with us
admiralskeigre

Reportaža

Kragujevac i Srbiju je potreslo njegovo ubistvo! Smrt Radoša Joksimovića i dalje izaziva kontraverze

Published

on

Poznati MMA borac Radoš Joksimović (29) ubijen je 18. septembra 2019. godine u kragujevačkom restoranu „Neptun“. Ubistvo je potreslo Kragujevac i Srbiju. Jedinac i vanserijski sportski talenat- otišao je prerano…

Ubica Aleksa Miloradović u to vreme 21-godišnji mladić iz Kragujevca osuđen je na 16 godina zatvora. Od tada- pa sve do nedavnog atentata na Nikolu Zečevića- Zeku (38) nije bilo ubistava na ulici u centralnom gradu Šumadije.

Samo ubistvo i priznanje ubice

Aleksa Miloradović

Miloradović je te večeri oko 20 sati došao skuterom. Ušao je u baštu restorana sa kacigom na glavi i prišao stolu, za kojim se nalazio Radoš u društvu poznatog advokata i jednog muzičara. Primetio je da se napadač približava, skočio i zgrabio pepepljaru kada je odjeknuo pucanj. Radoš je pao na pod. Metak u grudi je bio koban.

Odmah su mu pritrčali konobari, iz usta mu je tekla krv, svedočili su očevici… Hitna pomoć ga je u teškom stanju prevezla u bolnicu. Ubrzo je preminuo. Ispred Kliničkog centra u Kragujevcu okupilo se nekoliko desetina njegovih prijatelja.  Oni su došli u nadi da će mladić preživeti, a kada se pročulo ko ga je ubio, glasno su pominjali osvetu. Oko Kliničkog centra su bile i jake policijske snage.

Napadač je posle pucnjave pobegao. Kragujevac je bio blokiran do jutarnjih sati. Uhapšen je tokom noći…

Motiv i dalje nejasan…

Ubijeni Radoš Joksimović

Iako je Miloradović priznao ubistvo i policiji predao pištolj kojim ga je počinio, i dalje se sumnja u motiv i ono još uvek izaziva sukobe. Ni izjava „da nije hteo da ubije Joksimovića, već da ga zaplaši“, nije otklonila sumnju Radoševih prijatelja  da je likvidacija naručena. Razloga za to ima mnogo, ali ključna je činjenica da su u Joksimovićevom telefonu posle ubistva pronađene poruke u kojima mu jedan od njegovih prijatelja savetuje „da se pripazi i da ima informacije da mu određene kriminalne grupe spremaju likvidaciju tako što će angažovati nekog od narkomanskih zavisnika koji su pod njihovom kontrolom“. Pokojni Radoš mu je odgovorio „Kad bi se tako ubijalo…“

za dlaku izbegao smrt.. Božidar Božović

Andrija Jevremović

Njegovi prijatelji i danas smatraju da je ubistvo inspirisano od jedne kriminalne grupe u naselju Aerodrom, na čije pripadnike je pucano u dva navrata- od ubistva do danas. Zbog pucnjave je uhapšen i jedan od najboljih prijatelja Joksimovića- Andrija Jevremović, poznat pod nadimkom Mali Kića. On je osumnjičen da je u aprilu prošle godine u naselju Aerodrom pokušao da ubije Nikolu Prokića, jednog od vođa ovdašnje kriminalne grupe „Volpeovci“. Na Prokića je pucano pištoljem iz automobila BMW. Lakše je ranjen. Kića je negirao da je pucao i rekao „da nema veze sa ovim događajem“.

Prethodno je meta napada  bio i drugi vođa „volpovaca“ Božidar Božović (33) na raskrsnici kod “Elektrošumadije”.  Na njega je pucano iz džipa dok se nalazio u automobilu “smart”. Pukom srećom prošao je bez ogrebotine.

Otuda dobri poznavaoci prilika na kragujevačkom asfaltu kažu da nije stavljena tačka na dalje sukobe…

ucentar.rs foto: ucentar/ fb/ printskrin

!!! Zapratite nas i na FB  najnovije vesti, događaji i afere iz Kragujevca i Šumadije na https://www.facebook.com/ucentarkg/



Policija čuvala kuću 

bacanje bombe na kuću L.M u Kragujevcu

U noći kada je ubijen Radoš Joksimović dve patrole interventne jedinice MUP Srbije obezbeđivale su kuću L. M. (32), sina pokojnog vlasnika nekoliko pumpi i nekretnina u naselju Pivara. Joksimović je ranjen iz pištolja 2018. godine, kada ga je upucao J. M. (22). Prijatelji Radoša sumnjali su da je L. M. naručio i platio ranjavanje jer ga je Joksimović pretukao u jednom restoranu. Uskoro je i na njegovu kuću bačena bomba, a L. M. osuđen je zbog trgovine narkoticima. Posle ranjavanja Joksimović je napustio MMA sport, u kome je imao perspektivnu budućnost.



Tajna natpisa na Sudu

Policija sumnja i da je skandalozni natpis na zgradi kragujevačkog Osnovnog suda, čiji je predsednik Zoran Ilić, napisan upravo od strane Radoševih prijatelja. Natpis “DOO Sud Kragujevac supružnici Vilotijević sponzori Boža i Proka” ekspresno je prekrečen.

„Džaba ste krečili“

Ovdašnji advokat Dušan Vilotijević, čija je žena sudija u Višem sudu i bivši kolega predsednika

Zoran Ilić

Osnovnog suda Zorana Ilića zastupa veliki broj pripadnika kriminalnih grupa. U Kragujevcu se godinama govori o ekspresnom napuštanju sudnica kriminalaca koji su sumnjičeni za iznude, prebijanja, trgovinu drogom i druga krivična dela, a kako saznajemo nezvanično branio je i “volpeovce” upravo Božidara Božovića- Božu i Nikolu Prokića- Proku nedavno na sudu u Aranđelovcu kada su bili osumnjičeni za iznudu. Inače, natpis je ekspresno izbrisan a višemesečno istraživanje UCENTAR nije dalo ofovor na pitanje- KO JE NARUČIO NJEGOVO KREČENJE!? Stručnjaci kažu da je „zgrada se nalazi pod zaštitom države, tako da je apsurdno da je kreči ko i kako hoće kao da mu je dedovina, pored jasne zakonske procedure koju treba da kontroliše Zavod za zaštitu spomenika kulture“. Direktor ove ustanove jednostavno nije odgovorio na naša pitanja. Ovih dana kod svih nadležnih institucija i Zorana Pašalića, zaštitnika građana a po Zakonu o slobodnom pristupu informacijama od javnog značaja tražićemo odgovor na pitanje- ko je prekrečio natpis na zgradi Suda u Kragujevcu!



 

video: Mali Kića i tetovaža..

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

aktuelno

Od Svetog Ilije sunce sve milije- danas deci mažite obraze medom!

Published

on

Danas, 2.avgusta Srpska pravoslavna crkva i njeni vernici slave Ilindan, dan posvećen Svetom Iliji, čuvaru od oluja, gromova i vatre.
Kad na Svetog Iliju grmi i udaraju gromovi, veruje se da svetac gađa đavole pa se ne valja krstiti. Veruje se i da valja prepoznati mesto gde je udario grom jer se tu krije nečastivi. 
Po predanju, na Svetog Iliju prepodne je leto, popodne jesen. Nakon ovog dana više se ne kupa u rekama.
Sveti Ilija Gromovnik, kako ga još zovu u narodu, pada u najsitnije i najtoplije dane u godini, a običaj je da se na njegov praznik me radi u polju kako se ne bi navukao gnev svetitelja. Po jednom od narodnih običaja tri dana pre i tri dana posle Ilindan ne peru se rublje. 
Narodna izreka kaže „od Svetog Ilije sunce sve milije“. 
Na ovaj dan, veruje se, valja jesti med da bi se sačuvalo zdravlje, a majke deci medom mažu obraze kako bi tokom godine bila vesela. 
Narod se Svetom Iliji moli da „otkloni pravedno gnev Božji i izbavi sve gradove i sela naša od suše i gladi, od strašnih bura, od napada neprijatelja i međusobne borbe“.


ucentar.rs

Continue Reading

fokus

Braćo Srbi srećan Vam VIDOVDAN!

Published

on

„Ja ne odlučujem prema tome kolika sila mi preti već po tome koliku svetinju branim“- reči su Kneza Lazara koje je izgovorio pred Kosovski boj na današnji dan 1389.godine. Mnogi Srbi su to, izgleda zaboravili.

I da pomenemo i čuvenu i najstariju srpsku kletvu u vremenu kada se opet odlučuje o sudbini Kosova i Metohije…

“Ko je Srbin i srpskoga roda,
I od srpske krvi i kolena,
A ne doš’o na boj na Kosovo:
Ne imao od srca poroda,
Ni muškoga, ni devojačkoga!
Od ruke mu ništa ne rodilo,
Rujno vino, ni šenica bela!
Rđom kap’o, dok mu je kolena!”

Inače, Vidovdan je nepokretni verski praznik koga praznuju Srpska pravoslavna crkva (15. juna po julijanskom kalendaru, 28. jun po gregorijanskom) i Bugarska pravoslavna crkva i jedan je od najvećih srpskih praznika. Kod Srba je poznat pod nazivom Vidovdan, a kod Bugara Vidovden ili Vidov den.

Značaj Vidovdana za srpski narod proističe iz istorijskih događaja koji su vezani za taj datum. Od svih je najznačajniji Kosovski boj, pogibija kneza Lazara (1371—1389) i tzv. propast Srpskog carstva, pa se tog dana, pored svetog Amosa, od početka 20. veka slavi i crkveni praznik Svetog velikomučenika kneza Lazara i svetih srpskih mučenika.
Praznik je posvećen Caru Lazaru, jednom od srpskih velikana koji su vladali srpskim carstvom nakon smrti Dušana Silnog.

Nakon smrti cara Uroša, patrijarh Jefrem je tadašnjeg kneza Lazara, krunisao za srpskog cara. Lazar je slao izaslanstvo u Carigrad sa monahom Isaijom i molio se da se skine anatema sa srpskog naroda. 28. juna 1389. godine posle bitke na Kosovu, pobede srpske vojske i smrti sultana Murata, veliki deo turske vojske je krenuo u povlačenje, ali nekolicina se nije potpuno povukla i oni su kasnije u toku dana izvršili zasedu na cara Lazara i njegovo obezbeđenje i uspeli su da ga ubiju. Njegovo telo preneto je i sahranjeno u manastiru Ravanica kod Ćuprije.

Kada je počela seoba Srba, narod je njegove svete mošti sklonio i preselio u manastir Ravanicu na Fruškoj gori. Za vreme Drugog svetskog rata, 1942. godine, njegovo telo preneto je u Beograd, gde je počivao sve do 1988. godine kada je prenet u manastir Gračanicu na Kosovu. Odatle je 1989. godine, preneto u Lazarevu zadužbinu manastira Ravanicu, nadomak Ćuprije, gde i danas počiva.

Sagradio je mnoge crkve i manastire. Najpoznatiji su Ravanica i Lazarica. Takođe, obnovio je i manastire Hilandar i Gornjak, a bio je i ktitor ruskog manastira Pantelejmona.

Vidovdan je nepokretni verski praznik koga praznuju Srpska pravoslavna crkva (15. juna po julijanskom kalendaru, 28. jun po gregorijanskom) i Bugarska pravoslavna crkva i jedan je od najvećih srpskih praznika. Kod Srba je poznat pod nazivom Vidovdan, a kod Bugara Vidovden ili Vidov den.

Značaj Vidovdana za srpski narod proističe iz istorijskih događaja koji su vezani za taj datum. Od svih je najznačajniji Kosovski boj, pogibija kneza Lazara (1371—1389) i tzv. propast Srpskog carstva, pa se tog dana, pored svetog Amosa, od početka 20. veka slavi i crkveni praznik Svetog velikomučenika kneza Lazara i svetih srpskih mučenika.
Praznik je posvećen Caru Lazaru, jednom od srpskih velikana koji su vladali srpskim carstvom nakon smrti Dušana Silnog.

Nakon smrti cara Uroša, patrijarh Jefrem je tadašnjeg kneza Lazara, krunisao za srpskog cara. Lazar je slao izaslanstvo u Carigrad sa monahom Isaijom i molio se da se skine anatema sa srpskog naroda. 28. juna 1389. godine posle bitke na Kosovu, pobede srpske vojske i smrti sultana Murata, veliki deo turske vojske je krenuo u povlačenje, ali nekolicina se nije potpuno povukla i oni su kasnije u toku dana izvršili zasedu na cara Lazara i njegovo obezbeđenje i uspeli su da ga ubiju. Njegovo telo preneto je i sahranjeno u manastiru Ravanica kod Ćuprije. https://www.crkvenikalendar.com/datum-2018-6-28

Kada je počela seoba Srba, narod je njegove svete mošti sklonio i preselio u manastir Ravanicu na Fruškoj gori. Za vreme Drugog svetskog rata, 1942. godine, njegovo telo preneto je u Beograd, gde je počivao sve do 1988. godine kada je prenet u manastir Gračanicu na Kosovu. Odatle je 1989. godine, preneto u Lazarevu zadužbinu manastira Ravanicu, nadomak Ćuprije, gde i danas počiva.

Sagradio je mnoge crkve i manastire. Najpoznatiji su Ravanica i Lazarica. Takođe, obnovio je i manastire Hilandar i Gornjak, a bio je i ktitor ruskog manastira Pantelejmona.

 

 

Continue Reading

fokus

Dragan Jovović uspešno osvojio Kala Patar i Everest Base Camp:Zavijorila se zastava restorana „Biblioteka kod Milutina“

Published

on

By

Naš sugrađanin Dragan Jovović uspešno je završio izazovnu ekspediciju i stigao do dva važna planinska cilja – Kala Patar i Everest Base Camp.

Kao deo svoje ekspedicije, Jovović je prvo osvojio vrh Kala Patar, poznat po spektakularnom pogledu na Everest i okolne himalajske vrhove. Kala Patar, sa visinom od 5.545 metara, predstavlja jednu od najpopularnijih tačaka za planinare koji žele da vide Everest izbliza.

Nakon uspešnog uspona na Kala Patar, Jovović je nastavio svoj put ka Everest Base Campu, koji se nalazi na visini od 5.364 metra. Everest Base Camp je polazna tačka za mnoge planinare koji se spremaju za osvajanje najvišeg vrha na svetu, Mount Everesta. Uspeh u dolasku do ovog kampa je veliki podvig za svakog planinara zbog izazovnih uslova i velike nadmorske visine.

Jovović nije bio sam u ovoj ekspediciji. Sa njim su bili i dr Milan Colic estetski hirurg, Aleksandar Rodić iz Beograda, Ivana Bilan iz Zagreba i lokalni vodič Plumba Serpas iz Nepala.

Jovovićeva ekspedicija je nosila sa sobom simbol domaće kulinarske tradicije – zastavu legendarnog restorana „Biblioteka kod Milutina„. Ideja da se zastava restorana postavi na ovim visinama ,  je imala dublje značenje.

 Namera je  bila, da se  pokaže  ponos i ljubav prema našoj kulturi i tradiciji čak i na najudaljenijim mestima na planeti.

Ovaj poduhvat ne samo da je privukao pažnju medija, već je postao inspiracija mnogima da razmišljaju o kulturnom nasleđu na globalnom nivou. Ovaj gest takođe simbolizuje hrabrost i odlučnost da se tradicija i identitet ne zaborave, čak ni na najnepristupačnijim mestima na Zemlji.

Jovovićeva ekspedicija osvojila je vrhove, ali je takođe otvorila nova poglavlja u svetu avanture i kulture, dok je restoran „Biblioteka kod Milutina“ sada deo priče koja se pamti na najvišim vrhovima sveta.

Continue Reading

Najpopularnije